Καρέ για πλάκα από τον Σουάρεζ (vid)

Ο Λούις Σουάρεζ είχε κέφια. Μόνο από αυτό μπορεί να καταλάβει κάποιος τι ακολούθησε. Πριν τον αγώνα ο Χιλιανός αμυντικός του ΠΑΟΚ, Πάμπλο Κοντρέρας είχε δηλώσει ότι ο μόνος τρόπος για να μην σκοράρει ο Σουάρεζ είναι να μην αγωνιστεί. Με μια εκπληκτική εμφάνιση οδήγησε την Ουρουγουάη στην εντός έδρα νίκη με 4-0 απέναντι στην Χιλή και δικαίωσε τον Κοντρέρας για τις δηλώσεις του. Τι έκανε ο Λούις? Πέτυχε και τα τέσσερα γκολ της ομάδας χωρίς να αγωνιστεί σε όλο το 90λεπτο. Η αρχή έγινε στο 42' λεπτό όταν κι έγινε το 1-0. Το δεύτερο γκολ μπήκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο 68' λεπτό του αγώνα ο Σουάρεζ πέτυχε το χατ τρικ για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα στο 74' λεπτό συμπληρώνοντας το καρέ! Στο 77' λεπτό ο Όσκαρ Ταμπαρέζ απέσυρε τον Σουάρεζ ο οποίος γνώρισε την αποθέωση από το κατάμεστο "Σεντενάριο" του Μοντεβιδέο. Με αυτή την νίκη η Ουρουγουάη έφτασε τους 7 βαθμούς σε 3 αγώνες στα προκριματικά για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2014 και βρίσκεται στην πρώτη θέση.

Στο link που ακολουθεί μπορείτε να δείτε και τα τέσσερα γκολ του μοναδικού Λούις Σουάρεζ