''Μας στοίχισε το γρήγορο γκολ''

Ο Kenny Dalglish σε δηλώσεις του μετά τον αγώνα με την Tottenham παραδέχθηκε τα λάθη και δήλωσε πως στοίχισε στην ομάδα το γρήγορο γκολ που δέχθηκαν στο 6' λεπτό.

Οι Reds υποχρεώθηκαν σε βαριά ήττα με 4-0 από την Tottenham και παραδέχθηκαν πως έχασαν δίκαια.Ενώ μοιραίες στιγμές ήταν η αποβολή του Charlie Adam(27') λίγο πριν το ημίωρο και η αποβολή του Skrtel στην επανάληψη(62')

Μετά το τέλος της αναμέτρησης στην συνέντευξη Τύπου ο Kenny Dalglish είπε:

''Ξεκινήσαμε το παιχνίδι δυνατά,στο επίπεδο που έπρεπε να είμαστε.Ήρθε όμως το γρήγορο γκολ του Modric και αμέσως μετά ο τραυματισμός του Agger που μας αιφνιδίασαν.Η αντίπαλη ομάδα στην συνέχεια κυριάρχησε και πιστεύω πως κέρδισαν δίκαια.Ας κοιτάξουμε τους εαυτούς μας στον καθρέφτη και ας παραδεχθούμε τα λάθη μας.Θα κοιτάξουμε το βίντεο του αγώνα και θα διορθώσουμε τα λάθη που κάναμε.''ενώ για τις αποβολές είπε:

''Αποβλήθηκαν 2 παίκτες μας και μάλιστα ο ένας πολύ νωρίς.Αυτό μας στοίχισε και μας άλλαξε τα σχέδια.Μείναμε στην συνέχεια με 9 παίκτες και πιστεύω σε εκείνο το σημείο τελείωσε και το παιχνίδι.''

Πηγή: liverpoolfc.tv