Άλωσε το Goodison Park! 0-2 (vid)

Αλώβητη πέρασε από το Goodison Park η Liverpool επικρατώντας της Everton με 2-0!

Σε ένα πραγματικά μεγάλο παιχνίδι οι δυο ομάδες τα έδωσαν όλα για την νίκη με την αποβολή του Rodwell στο 22' να ξεχωρίζει.Τραγική και άτυχη η Liverpool στο πρώτο ημίχρονο έχασε πέναλτι ο Kuyt στο 43' λεπτό ενώ 2 λεπτά αργότερα το τρομερό σουτ του Charlie Adam σταμάτησε στο δοκάρι του Howard!

Δεν έγινε όμως το ίδιο και στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο των Gerrard και Bellamy να αλλάζουν την εικόνα του παιχνιδιού και τον Andy Carroll να ανοίγει το σκορ στο 71΄λεπτό με ωραία κοντινή προβολή μέσα στην περιοχή!

Οι Reds συνέχισαν την πίεση και πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Luis Suarez 10' λεπτά αργότερα πετυχαίνοντας μια σπουδαία νίκη στο Goodison Park!Κομβικά σημεία του αγώνα η αποβολή του Rodwell στο πρώτο ημίχρονο καθώς και η είσοδος των Gerrard και Bellamy στο δεύτερο ημίχρονο.

szólj hozzá: E0-2L