Ο εκπληκτικός Suarez σκότωσε την Stoke! (vid)

Ο Luis Suarez με δύο υπέροχα γκολ στο 54 και στο 85 χάρισε την πρόκριση στην Liverpool μέσα στην Stoke για το Carling Cup με σκορ 1-2 έπειτα από ανατροπή του 1-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Οι Reds κυριάρχησαν για μεγάλο διάστημα και έχασαν αμέτρητες ευκαιρίες ομώς πριν το ημίχρονο ο Jones με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.
Έτσι τις χαμένες ευκαιρίες του ημιχρόνου, ο Ουρουγουανός με την μαγεία που έβγαλε στο γήπεδο στο δεύτερο ημίχρονο τις έκανε γκολ και έδωσε τελικά την μεγάλη πρόκριση στην Liverpool.
Να σημειωθεί ότι σε σχέση με την απογοητευτική εμφάνιση του Σαββάτου κόντρα στην Norwich, Ο Kenny Dalglish πραγματοποίησε 8 αλλαγές στο αρχικό σχήμα της ομάδας.

Έτσι ο Suarez και οι συμπαίχτες του κράτησαν ζωντανό το όνειρο της Liverpool για τον μεγάλο τελικό του Γουέμπλεϋ.

Στόουκ: Σόρενσεν, Χατ, Σόουκρος, Γούντγκεϊτ, Γουίλσον, Σότον, Ντέλαπ, Γουίλαν, Εθέρινγκτον, Τζόουνς, Γουόλτερς
Πάγκος: Νας, Ντιαό, Πέναντ, Άπσον, Κράουτς, Ζερόμ, Παλάσιος

Λίβερπουλ: Ρέινα, Κέλι, Άγκερ, Κόατς, Κάραγκερ, Λούκας, Σπίαρινγκ, Χέντερσον, Μάξι, Κάρολ, Σουάρες
Πάγκος: Ντόνι, Αουρέλιο, Μπέλαμι, Κάουτ, Άνταμ, Σκρτελ, Φλάναγκαν

Καλύτερος παίχτης του αγώνα Luis Suarez....

szólj hozzá: Sto 1-2 Li