Βλέπουν τετράδα οι Reds (vids)

Αγνώριστη σε σχέση με το παιχνίδι στο Reebok με την Bolton φάνηκε σήμερα η ομάδα του Kenny Dalglish που διέλυσε την δύσμοιρη Wolves με 3-0.

Οι Reds ξεκίνησαν το παιχνίδι δυνατά όμως δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα με αποτέλεσμα το ημίχρονο να τελειώσει χωρίς τέρματα.Δεν έγινε όμως το ίδιο και στο β' ημίχρονο όπου με τις κατάλληλες οδηγίες του King Kenny ανέβασαν την απόδοσή τους και άνοιξαν το σκορ με τον φανερά βελτιωμένο τον τελευταίο καιρό Andy Carroll στο 52' λεπτό!

Η πίεση συνεχίστηκε και με τον Graig Bellamy διπλασίασε τα τέρματα της στο 61' λεπτό δείχνοντας ποιος είναι το αφεντικό του αγώνα.Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο φορμαρισμένος Dirk Kuyt στο 77' λεπτό κλειδώνοντας τους 3 πολύτιμους βαθμούς με την Liverpool να μένει ζωντανή στο κυνήγι μιας θέσης που οδηγεί στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση!

szólj hozzá: W0-1L

szólj hozzá: W0-2L

szólj hozzá: W0-3L