Σε περιπέτειες οι Reds!Νέο στραπάτσο στο Anfield! 1-2 (vids)

Τι 'χες Γιάννη,τι'χα πάντα!Η ομάδα του King Kenny για άλλο ένα ματς δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της και γνώρισε την πρώτη της ήττα χάνοντας με 2-1 από την Arsenal με γκολ του Van Persie στο 92' λεπτό!

Έχασε πέναλτι ο Kuyt,είχε δοκάρι ο Suarez!Διαμαρτύρονται για οφ-σαιντ οι Reds στο γκολ του Van Persie!

Όπως αναμενόταν το ματς ξεκίνησε δυνατά με την Liverpool να μπαίνει φορτσάτει και να δημιουργεί την μια φάση μετά την άλλη!Το μυαλό των δυο ομάδων όμως ήταν περισσότερο στο χώρο του κέντρου εκεί όπου πρωταγωνίστησε ο νεαρός Spearing.

Η πίεση συνεχίστηκε με τον Luis Suarez να κερδίζει πέναλτι στο 18' λεπτό σε ανατροπή του από τον Σέζνι.Την εκτέλεση ανέλαβε ο Kuyt ο οποίος αστόχησε με τον Πολωνό  τερματοφύλακα να αποκρούει και στην συνέχεια της φάσεις να σώσει ξανά!

Δεν έγινε όμως το ίδιο στο 23' λεπτό όταν σέντραρε ο Henderson και ο Koscielny έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του γράφοντας το 1-0.Η χαρά κράτησε όμως λίγο αφού άμεσα ο Van Persie ισοφάρισε με κεφαλιά σε 1-1 στο 31' λεπτό ύστερα από το λάθος του Carragher που τον άφησε αμαρκάριστο μέσα στην περιοχή.(τέτοια λάθη δεν συγχωρούνται)

Συντηρητικά και...χαλαρά ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με τις δυο ομάδες απλώς να κυκλοφορούν την μπάλα με την πρώτη αξιόλογη φάση να γίνετε στο 69' λεπτό όταν σέντραρε ο Kuyt και ο νεαρός Kelly δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του εξουδετερωμένου Σέζνι.

Το παιχνίδι απέκτησε ξανά ρυθμό μετά το 70΄λεπτό,έγιναν 2-3 καλές φάσεις χωρίς ωστόσο καμία από τις δυο ομάδες να καταφέρει να πετύχει κάποιο γκολ.Την τελευταία όμως λέξη την είπε ο Van Persie που πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 92' λεπτό με κοντινό πλασέ.(πάλι ολομόναχος στην περιοχή,είπαμε,τέτοια λάθη δεν συγχωρούνται(!))

Τελικό σκορ Liverpool-Arsenal 1-2 με την ομάδα του Kenny Dalglish να γνωρίζει την πρώτη της ήττα στο Anfield και να μπαίνει σε...''περιπέτειες'' όσο αναφορά την 4η θέση που οδηγεί στο Champions League.

Υ.Γ.:Τραγικός σήμερα ο Carragher!Άργησε να βάλει Bellamy ο Dalglish!

szólj hozzá: L1-2A