Liverpool - Sevilla 1-2 (Highlights)

Σε ένα παιχνίδι που μόνο φιλικό δεν θύμιζε, εξαιτίας του σκληρού παιχνιδιού των παικτών της Σεβίλης, η ομάδα μας ηττήθηκε στη Βοστώνη από τους Ανδαλουσιανούς.

Ήττα και στο δεύτερο φιλικό επί αμερικανικού εδάφους για την ομάδα μας, η οποία μετά την Ντόρτμουντ ηττήθηκε και από τη Σεβίλη, αυτή τη φορά με 2-1.

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι ποδοσφαιριστές της Σεβίλης έπαιξαν πολύ "βρώμικα" και με πολλά δυνατά μαρκαρίσματα, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 38', με τον Οριγί να ισοφαρίζει λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις, μετά από χαμένη ευκαιρία του Τζόουνς και γκολ της Σεβίλης στην αντεπίθεση.