Liverpool - Brighton 2-1 (HIGHLIGHTS)

Μπορεί να μας άγχωσε, αλλά στο τέλος η ομάδα μας κατάφερε να βάλει ακόμα ένα τρίποντο στο σακούλι της!

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η ομάδα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Brighton στο Anfield, ωστόσο με πρωταγωνιστές τους Arnold και Van Dijk οι οποίοι συμμετείχαν και στα δύο γκολ, κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις γκέλες των Σίτι και Τσέλσι, επικρατώντας με 2-1 και ξεφεύγοντας ακόμα περισσότερο στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Liverpool πήρε το προβάδισμα στο 18' μετά από εκτέλεση φάουλ του Arnold και κεφαλιά του Van Dijk, με τους δυο τους να συνεργάζονται και πάλι υποδειγματικά 6 λεπτά αργότερα, μετά από κόρνερ.

Η απευθείας κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Alisson για χέρι εκτός περιοχής στο 76' και το γκολ του Dunk με εκτέλεση φάουλ περιέπλεξε τα πράγματα, όμως τελικά η ομάδα μας κατάφερε να αντέξει την πίεση των φιλοξενούμενων στα τελευταία λεπτά, παίρνοντας έτσι ακόμα μια υπερπολύτιμη νίκη.