Liverpool - Napoli 1-1 (HIGHLIGHTS)

Μπορεί η ομάδα μας να μην κατάφερε να εξασφαλίσει την πρόκρισή της στη φάση των 16 του Champions League από απόψε, αφού έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τη Νάπολι ατο Άνφιλντ, ωστόσο παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου της.

Παρά το γεγονός πως ήταν εμφανώς καλύτερη από την αντίπαλό της, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, η Liverpool έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τη Νάπολι στο Άνφιλντ.

Ο Μέρτενς έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 21ο λεπτό, με τον Lovren να ισοφαρίζει στο 65' με όμορφη κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Milner.

Έτσι, η ομάδα μας παρέμεινε στην πρώτη θέση του 5ου ομίλου με 10 βαθμούς και την τελευταία αγωνιστική θα ταξιδέψει στην Αυστρία για να αντιμετωπίσει την 3η Ζάλτσμπουργκ, η οποία με τη σημερινή της νίκη (4-1 την Γκενκ) έφτασε τους 7 βαθμούς.