Νίκη....και Καλή Χρονιά! (vid)

Ο απόλυτος ηγέτης,ο ένας και μοναδικός Steven Gerrard δήλωσε παρόν και βούλωσε στόματα που τον θεωρούσαν ''τελειωμένο'' πετυχαίνοντας το τρίτο γκολ στην νίκη 3-1 απέναντι στην Newcastle μέσα στο κατάμεστο Anfield!

Ο Gerrard επέστρεψε ανανεωμένος και πιο δυνατός από ποτέ στέλνοντας μήνυμα προς κάθε κατεύθυνση πως τίποτα ακόμα δεν έχει τελειώσει και όλα θα κριθούν στον δεύτερο γύρο.Φυσικά μεγάλος πρωταγωνιστής της αποψινής βραδιάς ήταν ο Ουαλός Bellamy που σημείωσε 2 γκολ δίνοντας στην Liverpool μια πολύ σημαντική νίκη και κλείνοντας την χρονιά με τον πιο ιδανικό τρόπο!

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι Reds έδειξαν σημάδια ανάκαμψης και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 24' λεπτό.Η γρήγορη απάντηση όμως ήρθε λίγο αργότερα με τον Bellamy να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 29΄ λεπτό.Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 67' λεπτό με απευθείας χτύπημα φάουλ πάλι ο Bellamy έβαλε μπροστά τους Reds σε 2-1 για να έρθει ο μεγάλος αρχηγός και ηγέτης Steven Gerrard στο 78' λεπτό να γράψει το τελικό 3-1.