Με Kuyt για το 8ο (vids)

Σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε ιδανικά με τον Daniel Agger να ανοίγει νωρίς το σκορ στο 21' λεπτό με κεφαλιά η Liverpool επικράτησε της Manchester United στο Anfield με σκορ 2-1 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου!

Οι Reds ξεκίνησαν δυνατά και με τον Agger άνοιξαν το σκορ στο 21' λεπτό για να έρθει ο Park λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να ισοφαρίσει σε 1-1.Στο δεύτερο μέρος  το ματς άρχισε σιγά σιγά να αποκτά ενδιαφέρον δημιουργώντας  ευκαιρίες και οι δυο ομάδες.Την τελευταία όμως λέξη την είπε ο Ολλανδός Dirk Kuyt σκοράροντας στο 88' λεπτό δίνοντας στην Liverpool την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αγγλίας!

Μετά την πρόκριση στον τελικό του League Cup η ομάδα του Kenny Dalglish παίρνει άλλη μια σημαντική πρόκριση αυτήν την φορά για το κύπελλο έχοντας έτσι την ευκαιρία να σηκώσει 2 τρόπαια μέσα στο ιστορικό Wembley!

Liverpool 1-0 Manchester United

Liverpool 1-1 Manchester United

Liverpool 2-1 Manchester United