Wembley...ερχόμαστε! (vid)

Ένα πέναλτι του Steven Gerrard ήταν αρκετό για να χαρίσει στην Liverpool μια τεράστια νίκη μέσα στο ''Etihad'' με σκορ 0-1.

Η ομάδα του Kenny Dalglish μπήκε πολύ δυνατά στο ξεκίνημα και μόλις στο 4' λεπτό έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Carroll να πλασάρει και τον Xart να αποκρούει.Η πίεση των Reds συνεχίστηκε και στο 13'λεπτό ο Daniel Agger κέρδισε πέναλτι με τον Steven Gerrard να το εκτελεί και να γράφει το 0-1!

Στην συνέχεια ο King Kenny άλλαξε τα πλάνα του και με αμυντική τακτική κατάφερε να ''μπλοκάρει'' την City διατηρώντας μέχρι το τέλος το 1-0 που δίνει προβάδισμα στην Liverpool για πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Wembley!

Manchester City 0-1 Liverpool από goalsarena2012