Είχε τον ...Sterling της!

Την πρώτη της νίκη στο σπίτι της σε αγώνα της Premier League πέτυχε η Liverpool του Brendan Rodgers νικώντας την Reading στο Anfield με 1-0 χάρη σε γκολ του νεαρού Raheem Sterling!

Έγραψε ιστορία ο 17χρονος άσσος!

Με γκολ του πιτσιρικά Raheem Sterling στο 29' λεπτό οι Reds πέτυχαν το πρώτο τους τρίποντο σε εντός έδρας αγώνα στην Premier League παίζοντας παράλληλα πολύ καλό ποδόσφαιρο. Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο ωστόσο αυτό που μετράει είναι οι τρεις βαθμοί σε μια περίοδο όπου η Liverpool χρειάζεται οπωσδήποτε βαθμούς!

Ο 17χρονος εξτρέμ της Liverpool χάρισε την νίκη στην ομάδα του ενώ παράλληλα έγραψε ιστορία καθώς έγινε ο 2ος νεότερος παίκτης στην ιστορία του συλλόγου που σκοράρει στην Premier League και ο 8ος νεότερος σκόρερ στην συνολική ιστορία της Premier League!

Πολύ καλή εμφάνιση και από τους Suso και Wisdom, εξαιρετικός και ο Allen!

Li1-0Re[Matchhighlight.com] από matchhighlight1
Δημοσιεύτηκε: 20/10/2012 18:55