We are back!!! (pics)

Με μια ακόμη μεγαλειώδη εμφάνιση η Λίβερπουλ του Μπρένταν Ρότζερς αρχίζει να θυμίζει τη μεγάλη ομάδα του παρελθόντος.

Ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε πολύ καλή κατάσταση, το ίδιο και η ομάδα μας, που με σουτάρα του Τζόρνταν Χέντερσον άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό.

Η κατοχή ήταν για τους Ρεντς και αυτό μόνο καλό μπορούσε να κάνει. Έτσι από μια δυνατή πάσα του Λούκας και ασύλληπτη προσποίηση του Στάριτζ, ο Σουάρεζ βγήκε τετ-α-τετ και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και με το 3ο γκολ του Στάριτζ σε ισάριθμα ματς έκαναν το 3-0 μετά από ιδανικό γύρισμα του Στιούαρτ Ντάουνινγκ!

Και φυσικά από το πάρτι δεν θα μπορούσε να απουσιάζει και ο μεγάλος αρχηγός που με εξαιρετικό σουτ σε πάσα του Τζόνσον επέστρεψε στα γκολ κάνοντας το 4-0!

Το τελικό σκορ για την ομάδα έγραψε με αυτογκόλ ο Μπένετ που πρόλαβε τον Μπορίνι σε γύρισμα του Στέρλινγκ στο 74ο λεπτό.

Έτσι λοιπόν γράφτηκε μια μεγάλη νίκη για την ομάδα μας που αρχίζει και πάλι να αποτελεί φόβητρο και ξανακάνει φρούριο το Άνφιλντ, καθώς στα τρία τελευταία ματς έχει σημειώσει 12 γκολ χωρίς να δεχτεί κανένα.

Author: Αποστόλης