Φιλική τριάρα στο Βερολίνο-Δείτε τα γκολ(videos)

| Επιμέλεια: Σπύρος Χ. |

Θετικό το πρώτο δείγμα και στην Γερμανία. Το φιλικό έγινε στα πλαίσια των εορτασμών των δύο συλλόγων για 125 χρόνια τους και η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 0-3.

Επιστροφή στην ενεργό δράση για τον Sadio Mane.

Το πρώτο φιλικό επί γερμανικού εδάφους για την προετοισία, είδε την ομάδα μας να προηγείται με δύο γκολ έναντι της Hertha στο πρώτο ημίχρονο.

Στο πρώτο γκολ ο Solanke τελείωσε με ωραία ψυλοκρεμαστή κεφαλία τη φάση μετά από σέντρα του Lallana, ενώ στο δεύτερο ο Georginio Wijnaldum με έξυπνο πλασέ στη γωνία από το ύψος της περιοχής κέρδισε τον Jarstein.

Ο αρχηγός του πρώτου ημιχρόνου εν δράσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε, όμως η ομάδα μας είχε τον πλήρη έλεγχο και κατάφερε να σκοράρει και τρίτο γκολ, με τον Mohamed Salah να σκοράρει "κρεμάζοντας" τον τερματοφύλακα των Γερμανών, εκμεταλλευόμενος την άψογη μπαλιά του Coutinho(ο οποίος έπαιξε στο κέντρο για ένα 20λεπτο) στην πλάτη της άμυνας.

*Ενενηντάλεπτο για τους Mignolet, Gomez και Klavan.