Χαμόγελα για Αγγλία, όχι όμως και για Κροατία-Ολλανδία

Μετά το θετικό αποτέλεσμα με τη Malta, ακολούθησε άλλο ένα αυτήν τη φορά με τη Σλοβακία, για την Εθνική Αγγλίας, ενώ Ολλανδία και Κροατία δεν ακολούθησαν με νίκη μετά τις προηγούμενες που είχαν κάνει με Βουλγαρία και Κόσοβο αντίστοιχα.

Γράφει ο Χρήστος Τσακαλέρης...

Οι Jordan Henderson και Alex Oxlade-Chamberlain ξεκίνησαν και οι δύο βασικοί στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Σλοβακία, με τον αρχηγό των Reds να παίζει όλο το 90λεπτο ενώ ο το νέο μεταγραφικό απόκτημα της Liverpool, αντικαταστάθηκε στο 83'.

Για την ιστορία, τα Λιοντάρια κέρδισαν με 2-1 την Σλοβακία, χάρη σε γκολ των Dier και Rashford!

Στον όμιλο της Ολλανδίας, οι Οράνιε ήρθαν ισόπαλοι με τη Σουηδία, με τον Georginio Wijnaldum να αγωνίζεται για 66 λεπτά πριν γίνει αλλαγή.

Το γκολ για τους Ολλανδούς πέτυχε ο Sneijder, ενώ για τη Σουηδία είχε ανοίξει το σκορ ο Marcus Berg.

Τέλος, ο Dejan Lovren έπαιξε και τα 90 λεπτά στην ήττα με 1-0 από την Τουρκία, ωστόσο οι Κροάτες είναι ακόμη στην πρώτη θέση που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Παγκοσμίου Κυπέλλου το 2018.