Νίκες για Wijnaldum και Lovren στα διεθνή τους καθήκοντα.

Δείτε πως τα αστέρια της πρώτης ομάδας της Liverpool προχώρησαν στο διεθνές καθήκον την Κυριακή το βράδυ.

Γράφει ο Ανέστης Καρανάκης...

Ο Gini Wijnaldum βοήθησε την εθνική ομάδα της Ολλανδίας (Οράνιε) να ξεπεράσει την ήττα από την Γαλλία νωρίτερα αυτήν την εβδομάδα,κερδίζοντας τη Βουλγαρία στο Άμστερνταμ.

Ο μέσος έπαιξε 90 λεπτά, καθώς η χώρα του αξιώθηκε με νίκη με σκορ 3-1 που κρατά ζωντανές τις ελπίδες τους για πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Από την άλλη, ο Dejan Lovren και η Κροατία συναντήθηκαν με το Κόσοβο. Ο αγώνας διεκόπη μετά από 22 λεπτά παιχνιδιού εξαιτίας έντονης βροχής στο Ζάγκρεμπ. Τελικό αποτέλεσμα 1-0 νίκη για την Κροατία χάρη σε γκολ του Domagoj Vida στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Simon Mignolet, εν τω μεταξύ, έμεινε αχρησιμοποίητος στον πάγκο, καθώς το Βέλγιο νίκησε την Ελλάδα με 2-1 στον Πειραιά.