Liverpool - Torino 3-1 (ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ)

Αυτό ήταν. Φιλικά τέλος. Από σήμερα μπορούμε και "επίσημα" να πούμε πως η νέα σεζόν ξεκίνησε, με το πρώτο επίσημο παιχνίδι με αντίπαλο τη Γουέστ Χαμ να είναι μόλις 4 μέρες μακριά!

Στο τελευταίο αυτό φιλικό οι Άλισον, Φαμπίνιο, Κεϊτά πήραν μια πρώτη γεύση από Άνφιλντ (την Κυριακή θα γευτούν το... κυρίως πιάτο) και η ομάδα μας, πραγματοποιώντας ακόμα μια πειστική εμφάνιση εντός αγωνιστικού χώρου, κέρδισε για τέταρτη συνεχόμενη φορά μετρώντας (συνολικά πλέον) 7 νίκες στα 9 φιλικά που έδωσε (με 26 γκολ στην επίθεση!)!

Αντίπαλος η ιταλική Τορίνο του Γουόλτερ Ματζάρι, ένατη στην Serie A της περασμένης σεζόν. Ο Φιρμίνο σκόραρε ξανά στο Άνφιλντ στο 21ο λεπτό ανοίγοντας το σκορ, με τον Τζίνι να κάνει το 2-0 μόλις 3 λεπτά μετά. Ο Μπελότι μείωσε για τους Ιταλούς στο 31' και ο Στάριτζ  διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 87' με κεφαλιά, μετά από όμορφη ασίστ του Σακίρι!