Ραντεβού στο Wembley (vids)

Με την ισοπαλία 2-2 με την City στο Anfield η Liverpool περνάει στον μεγάλο τελικό του Wembley και θα έχει την ευκαιρία να κατακτήσει το κύπελλο μετά από πολλά χρόνια αντιμετωπίζοντας την Cardiff!

Οι Reds ξεκίνησαν δυνατά και έχαναν την μια ευκαιρία μετά την άλλη ώσπου ήρθε το απίστευτο γκολ του De jong στο 31' λεπτό παγώνοντας το Anfield!Η απάντηση όμως ήταν άμεση και στο 40' με τον Agger να κερδίζει πέναλτι σε χέρι του Richards ο Gerrard έκανε το 1-1 πανηγυρίζοντας έξαλλα το γκολ μαζί με τους οπαδούς δείχνοντας πως θα κάνουν τα πάντα για την πρόκριση στον τελικό του Wembley!

Στο δεύτερο μέρος όμως τα αίματα άναψαν για τα καλά με την City να παίρνει ξανά προβάδισμα 1-2 με γκολ του Djeko στο 67' λεπτό.Οι Reds όμως για άλλη μια φορά απάντησαν άμεσα και με γκολ του καλύτερου παίκτη της Graig Bellamy στο 74' λεπτό πέτυχαν την ισοφάριση 2-2 και προκρίθηκαν στον μεγάλο τελικό όπου θα αντιμετωπίσουν την Κάρντιφ.Οι Reds θα βρεθούν στο Wembley μετά από 16 χρόνια!

Liverpool 0-1 Manchester City από goalsarena2012-2

Liverpool 1-1 Manchester από goalsarena2012-2

Liverpool 1-2 Manchester City από goalsarena2012-2

Liverpool 2-2 Manchester City από goalsarena2012-2